Jste to co jíte

28. březen 2011 | 08.52 |

Párkrát jsem v televizi zahlédla pořad "Jste to, co jíte", až teď mě napadlo, že ten název má oprvadu něco do sebe a že stojí za to, se nad tím zamyslet.

V této době většina lidí zápasí s nedostatkem času, den je plný aktitivt a povinností a mnohdy jsme nuceni se rozhodovat pro to, co zrovna nejvíce "křičí" (důležité a naléhavé). Je tak jednoduché se nechat zahltit všemi těmi úkoly ve škole, v práci nebo domácnosti a pak, když přeci jen zbyde nějaký ten volný čas, padnout vysíleni před televizní obrazovku, monitor nebo rovnou do postele.

Nenapadlo vás ale někdy, že nejen to, co jíte fyzicky, vás ovlivňuje a utváří, ale také to co "jíte" mentálně, duševně a duchovně? To čemu věnujeme svůj čas, pozornost, myšlenky, obavy, to co považujeme za důležité a naléhavé to vše formuje naši osobnost a duchovní život.

Často se setkávám z věřícími, kteří si nedokážou udělat čas na to, co je pro jejich zdravý vývoj to nejdůležitější: modlitba a studium Bible. Pokud ale v takovém stavu zůstávají, není třeba se divit tomu, že prochází "duchovní krizí" a "cítí se od Boha daleko". Vždyť jsme to, co jíme, a pokud se nenaplňujeme Božím Slovem a modlitbou, jak pak můžeme být opravdu "zdravými" křesťany?

Zamysleme se vážně nad tímto a rozhodněme se, že Biblické studium a modlitba musí být to "důležité a naléhavé" v našem každodenním životě a že je třeba to upřednostnit před vším ostatním. Abychom mohli Bohu věrně a dobře sloužit na jeho vinici, nemůžeme být podvyživení. Ptejme se Boha každý den, jak On chce, abychom se naplňovali jeho Slovem a očekávejme taky, že k nám bude mluvit. Buďme poslušni a disciplinovaní, toužíme-li po účasti na Boží práci.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jste to co jíte fráňa 16. 04. 2011 - 15:12